Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powtórka z prawa handlowego

28 sierpnia 2019 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Kandydaci do korporacji muszą przed testem powtórzyć przepisy o spółkach.

28 września 2019 r. o godz. 11.00 odbędzie się egzamin wstępny na aplikacje prawnicze. Tego dnia kandydaci do korporacji zmierzą się z testem składającym się z 150 pytań zamkniętych. Aby dostać się na szkolenie, trzeba zdobyć minimum 100 pkt. Od kilku lat wraz z Wydawnictwem CH Beck pomagamy młodym prawnikom w powtórce materiału do testu. Dziś prawo handlowe. Na początek spółka komandytowa.

Zagadnienia ogólne

Spółka komandytowa jest to spółka osobowa mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą, w której wobec wierzycieli za zobowiązania spółki co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia (komplementariusz), a odpowiedzialność co najmniej jednego wspólnika (komandytariusza) jest ograniczona (art.  102 k.s.h.).

W sprawach nieuregulowanych do spółki komandytowej stosuje się odpowiednio przepisy o spółce jawnej, chyba że ustawa stanowi inaczej. Do spółki komandytowej, której umowa została zawarta przy wykorzystaniu wzorca umowy, stosuje się odpowiednio przepisy o spółce jawnej, której umowa została zawarta przy wykorzystaniu wzorca umowy.

Firma spółki komandytowej składa się z nazwiska jednego lub kilku komplementariuszy oraz dodatkowego oznaczenia „spółka komandytowa".

Tak jak w przypadku spółki jawnej korpus...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11443

Wydanie: 11443

Spis treści
Zamów abonament