Jak ująć w kosztach wydatki na nabycie licencji do filmów
Wynagrodzenie (opłaty) wynikające z umowy licencyjnej dotyczącej filmów oraz transmisji sportowych może stanowić koszt bezpośrednio związany z przychodami.
Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 9 kwietnia 2020 r. (0111-KDIB2-1.4010.7.2020.2.BKD).
W ramach prowadzonej działalności wnioskodawca (spółka) zawiera m.in. umowy licencyjne, na podstawie których uzyskuje prawo do korzystania z określonych utworów, w szczególności filmów, na wybranych polach eksploatacji (licencja), obejmujących m.in.:
∑ rozpowszechnianie filmów w programach telewizyjnych/kanałach telewizyjnych za pomocą telewizji kablowej, bezprzewodowej, cyfrowej i analogowej, przez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity, systemu polegającego na odpłatnym udostępnianiu filmów subskrybentom oraz innych platform,
∑ utrwalanie i zwielokrotnianie zapisów filmów na różnych nośnikach.
Spółka wykorzystuje licencje na własne potrzeby, tj. zarówno do produkcji własnych kanałów telewizyjnych, jak i do świadczenia kompleksowych usług w zakresie produkcji kanału telewizyjnego, obejmujących m.in. wybór filmów składających się na ramówkę kanału oraz przeniesienie na zleceniodawcę licencji do tych filmów i inne czynności niezbędne do produkcji kanału...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta