Czekoladowa historia zatacza koło
Wedel w 20-leciu międzywojennym rozwijał się bardzo dynamicznie, a złote lata 1931–1939 to czas rozkwitu fabryki na warszawskim Kamionku, gdzie do dziś mieści się siedziba firmy. ARTYKUŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ FIRMĘ WEDEL
Obecnie, będąc w gronie liderów branży czekoladowej w Polsce, producent sukcesywnie rozszerza portfolio (w tym o kategorię lodową), zwiększa obecność za granicą i wdraża wiele aktywności z obszaru społecznej odpowiedzialności.
– Współczesna otwartość na innowacje i wrażliwość na potrzeby innych to kontynuacja podejścia do biznesu reprezentowanego przez założycieli firmy – mówi Maciej Herman, dyrektor zarządzający firmy Wedel.
Czerwiec 1920 roku...
...Wedel od około roku jest sprawnie zarządzany przez Eugenię Wedlową, wdowę po Emilu i matkę Jana. Co prawda kobiety na szerszą skalę zaczęły pracować w firmie nieco później, bo w 1925 roku jednak ich wkład szybko okazał się dużą wartością dla całej organizacji.
– Fakt, że w trudnych czasach po odzyskaniu niepodległości kierownictwo nad czekoladowym przedsiębiorstwem sprawowała kobieta, stanowi symboliczny początek kierunku, w którym podążamy do dziś – szacunek do kobiet, ich pracy i umiejętności jest na stałe wpisany w naszą kulturę organizacyjną – podkreśla Maciej Herman.
Obecnie kobiety w Wedlu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta