Jaka będzie rola wodoru w zielonej transformacji polskiej gospodarki
DEBATA | Jak paliwa przyszłości mogą zmienić energetykę i transport?
Plany Unii Europejskiej i Polski dotyczące paliw alternatywnych, perspektywy rozwoju magazynowania energii z odnawialnych źródeł energii, technologia power-to-gas, czy nasza infrastruktura jest na to gotowa, finansowanie projektów magazynowania energii i rozwoju paliw alternatywnych powstałych dzięki OZE w procesie elektrolizy – czy banki widzą w tym potencjał, możliwości wykorzystania biometanu w Polsce – kierunki rozwoju, a wreszcie paliwa przyszłości w kontekście wykorzystania w transporcie. O tych zagadnieniach dyskutowali uczestnicy debaty „Jak paliwa przyszłości mogą zmienić energetykę i transport?", zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą" w cyklu „Walka o klimat".
Wodorowe plany Polski
Rząd od dawna mówi o wykorzystania wodoru zarówno jako paliwa w transporcie, jak i do magazynowania energii elektrycznej.
O tym, w jakim miejscu realizacji tych zamierzeń jesteśmy, mówił Szymon Byliński, dyrektor Departamentu Elektromobilności i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Przypomniał, że resort w lipcu przedstawił ramowe założenia strategii wodorowej, a dyskusje na ten temat toczyły się już o wiele wcześniej.
– W listopadzie ogłosimy polską strategię wodorową i wtedy wskażemy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta