McDonald’s wspiera dostawców w zrównoważonej produkcji
ŻYWNOŚĆ | Odpowiedzialne społecznie firmy przyjęły wyzwanie uczestniczenia w zatrzymaniu zmian klimatycznych
Wszyscy obserwujemy zmiany klimatyczne w skali całej planety. Aby zatrzymać ten niekorzystny proces, zanim stanie się nieodwracalny, 190 krajów przyjęło na konferencji klimatycznej COP21 w grudniu 2015 r. porozumienie paryskie. Określono w nim ogólnoświatowy plan działania, który ma uchronić nas przed groźbą daleko posuniętej zmiany klimatu, dzięki ograniczeniu globalnego ocieplenia do wartości poniżej 2 st. C oraz dążeniu do utrzymania go na poziomie 1,5 st. C.
Zobowiązania biznesu
Obecnie to właśnie ta ostatnia wartość jest kluczowa. Według specjalnego raportu Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (ang. Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) próg bezpieczeństwa wzrostu średniej temperatury na świecie wynosi właśnie 1,5 st. C. Wzrost ponad tę wartość może mieć nieodwracalne skutki. Stało się przy tym jasne, że działania na poziomie samych państw będą dalece niewystarczające i jeśli ludzkość ma wygrać batalię o zatrzymanie ocieplenia klimatu, w działaniach tych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta