Grupa LOTOS inwestuje w paliwa alternatywne
SUROWCE | Nowoczesne koncerny muszą szukać nowych możliwości wykorzystania swoich mocy przerobowych i technologii
Transformacja energetyczna jest nieodłącznym elementem przyszłości. Jasne cele w tym zakresie stawia m.in. polityka zielonego ładu Unii Europejskiej. Grupa LOTOS swoją przyszłość planuje oprzeć między innymi na wodorze.
Globalne trendy sprawiają, że wiele przedsiębiorstw z branży oil & gas nie tylko stosuje nowoczesne rozwiązania w przemyśle, ale też wdraża innowacyjne projekty w dziedzinie paliw alternatywnych. Eksperci w dziedzinie przemysłu naftowego zwracają uwagę na to, że w zmieniającej się sytuacji rynkowej rafinerie nie mogą swojej przyszłości budować jedynie na przetwórstwie paliw kopalnych. To dlatego Grupa LOTOS już od wielu lat prowadzi projekty badawczo-rozwojowe w zakresie zastosowania paliw nowej generacji.
Transformacja energetyczna
− Przemysł rafineryjny w Europie, ale i na całym świecie, musi stale dostosowywać się do bieżącej sytuacji. Chociaż zapotrzebowanie na paliwa tradycyjne nadal będzie się utrzymywać, to popyt na paliwa alternatywne będzie rósł coraz szybciej. Jesteśmy świadomi nadchodzących zmian w zakresie transformacji energetycznej i już teraz inwestujemy w rozwój technologii związanych z produkcją paliw alternatywnych – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.
Rozwojowi alternatywnych źródeł energii sprzyjają regulacje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta