Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Możliwość rezygnacji z kasy tylko w odniesieniu do części sprzedaży

03 marca 2021 | Rachunkowość | Jonasz Kopczyk

Podatnik ewidencjonujący całość sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej może zaprzestać jej używania w stosunku do sprzedaży dokonywanej w systemie wysyłkowym, jednocześnie wciąż stosując ją w odniesieniu do sprzedaży realizowanej w sklepie stacjonarnym.

Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 3 grudnia 2020 r. (0112-KDIL3.4012.623.2020.2.MS).

Wnioskodawca wskazał, że zajmuje się m.in. sprzedażą artykułów i urządzeń biurowych oraz urządzeń czyszcząco-myjących na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Wyjaśnił, że tzw. sprzedaż B2C, zarówno realizowaną w sklepie stacjonarnym, jak i w internecie, ewidencjonuje za pomocą kas rejestrujących. Sprzedaż prowadzona za pośrednictwem sklepu internetowego czy też innych platform sprzedażowych jest ewidencjonowana na kasie bez względu na to czy towary są następnie odbierane przez klientów osobiście w sklepie stacjonarnym czy też wysyłane do nich za pośrednictwem firm kurierskich.

Z wniosku wynikało, że sprzedaż realizowana przez internet spełnia łącznie wszystkie warunki umożliwiające skorzystanie ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej przewidzianego dla towarów dostarczanych w systemie wysyłkowym. Wnioskodawca całość zapłaty za sprzedaż prowadzoną w tym systemie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11902

Wydanie: 11902

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament