Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Taśmy są wiarygodne

03 marca 2021 | Kraj | Izabela Kacprzak, Grażyna Zawadka
Cezary Kucharski wypowiedział słowa, które zdaniem Roberta Lewandowskiego brzmią jak szantaż.  Na zdjęciu: były menadżer piłkarza i gwiazda futbolu na wspólnej konferencji w 2014 roku.
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: PAP
Cezary Kucharski wypowiedział słowa, które zdaniem Roberta Lewandowskiego brzmią jak szantaż. Na zdjęciu: były menadżer piłkarza i gwiazda futbolu na wspólnej konferencji w 2014 roku.

Nagrania rozmów, podczas których były menedżer Lewandowskiego zażądał „20 milionów euro za spokój", są autentyczne – wynika z opinii biegłego.

 

Jako pierwsi ujawniliśmy w październiku ubiegłego roku treść dwóch nagranych rozmów, podczas których Cezary Kucharski, były menedżer najlepszego polskiego piłkarza, wypowiedział do niego słowa, które zabrzmiały jak szantaż. Teraz biegły potwierdził wiarygodność taśm. Opinia wpłynęła do Prokuratury Regionalnej w Warszawie kilka dni temu.

– Biegły z zakresu informatyki i teleinformatyki przeanalizował dane na zabezpieczonych od pokrzywdzonego (czterech) telefonach komórkowych oraz laptopie. Z ustaleń biegłego wynika, że nagrania rozmów, których oględzin dokonał prokurator na początkowym etapie śledztwa, są identyczne z materiałami zapisanymi w pamięciach przebadanych telefonów – mówi nam prok. Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

I podkreśla: –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11902

Wydanie: 11902

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament