Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opozycja stawia warunki poparcia Planu Odbudowy

03 marca 2021 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska
źródło: Rzeczpospolita

Udział samorządów w podziale unijnych grantów z Krajowego Planu Odbudowy – to podstawowy postulat PO i PSL. Ludowcy dorzucają jeszcze warunek podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.

 

– Jesteśmy gotowi poprzeć rząd, bo pieniądze z funduszu odbudowy są Polsce bardzo potrzebne – mówi „Rzeczpospolitej" Izabela Leszczyna, posłanka Koalicji Obywatelskiej. – Ale pod warunkiem, że samorządy będą miały wpływ na Krajowy Plan Odbudowy, a środki europejskie będę wydawane w rzeczywistym porozumieniu z samorządami – podkreśla.

Z podobnymi postulatami wystąpiło też PSL. Prezes tej partii Władysław Kosiniak-Kamysz mówił we wtorek o dwóch warunkach: – Po pierwsze, pieniądze z UE mają trafić do wszystkich obywateli, a gwarancją tego jest udział samorządów w podziale tych środków. Tak żeby nie powtórzyła się skandaliczna sytuacja jak przy Funduszu Inwestycji Lokalnych, gdzie o podziale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11902

Wydanie: 11902

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament