Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zapotrzebowanie na nowoczesne magazyny będzie rosło

03 marca 2021 | Raporty RZ | Aneta Gawrońska
GLP Lędziny Logistics Centre, nowe centrum logistyczne przy trasie ekspresowej S1 na Górnym Śląsku
źródło: materiały prasowe
GLP Lędziny Logistics Centre, nowe centrum logistyczne przy trasie ekspresowej S1 na Górnym Śląsku

NIERUCHOMOŚCI | Handel w internecie nakręca popyt na hale do składowania towarów

Sektor magazynowy na skutki pandemii okazał się wyjątkowo odporny. – Kiedy opustoszały biura i centra handlowe, magazyny stały się obiektami na wagę złota. Odnotowaliśmy rekordowe transakcje najmu – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu i szef działu rozwoju w 7R.

Firma ma w ofercie i wielkopowierzchniowe parki logistyczne, i magazyny miejskie obsługujące operacje logistyki ostatniej mili. Jak tłumaczy Bartłomiej Krawiecki, gdy Polacy zaczęli masowo robić zakupy przez internet, nastąpiło przeciążenie łańcuchów dostaw i firm zajmujących się logistyką, transportem czy spedycją. W krótkim czasie musiały się one całkowicie przeorganizować, wynajmując dodatkową powierzchnię magazynową. Niezwykle szybko zaczęły się rozwijać działania e-commerce, a do ich prowadzenia niezbędny jest odpowiednio zaprojektowany magazyn.

Urszula Rasmussen z White Star Real Estate potwierdza, że branża jest beneficjentem wzrostu znaczenia handlu i logistyki w życiu gospodarczym. Okazało się, że można zamknąć niemal całą gospodarkę, ale bez handlu i przepływu towarów nie sposób funkcjonować.

Także Beata Hryniewska, szefowa działu powierzchni magazynowych i logistyki w firmie doradczej CBRE, podkreśla wyjątkową odporność magazynów. – Pandemia pokazała, jak niezbędna do zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzi w trudnych czasach jest skuteczna logistyka. Przestoje w dostawach i transporcie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11902

Wydanie: 11902

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament