Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawnik wart docenienia

03 marca 2021 | Prawo co dnia | Anna Krzyżanowska

Znasz prawnika, który bezinteresownie pomaga innym? Zgłoś go w konkursie „Prawnik Pro Bono" organizowanym przez Zarząd Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, którego patronem medialnym od lat jest „Rzeczpospolita". Termin nadsyłania kandydatur został przedłużony do 14 marca.

Tytuł Prawnika Pro Bono może otrzymać osoba posiadająca wyższe wykształcenie prawnicze, mieszkająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która świadczy nieodpłatnie i bezinteresownie (charytatywnie) usługi prawnicze na rzecz innych osób, organizacji społecznych bądź instytucji.

Spośród nominowanych kandydatów kapituła konkursu przyzna tytuł Prawnika Pro Bono jednej osobie. Już w tym momencie do konkursu zgłoszono 13 prawników. Większość z nich to osoby działające w Warszawie.

Wśród kandydatów dominują osoby posiadające tytuł zawodowy adwokata bądź radcy prawnego. Jest jednak również dwóch aplikantów.

Kandydatów mogą zgłaszać osoby fizyczne oraz prawne, w tym samorządy zawodów prawniczych, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe i samorządowe.

Zgłoszenie można przesłać zarówno pocztą (decyduje data stempla pocztowego), jak i drogą e-mailową (zeskanowana wersja formularza wraz z podpisem) na adres biuro@centrumprobono.pl.

Wydanie: 11902

Wydanie: 11902

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament