Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strategiczne partnerstwo dla sukcesu w biznesie

27 lutego 2023 | | Jeremi Jędrzejkowski

Przedsiębiorczość | Zainteresowanie franczyzą w Polsce systematycznie rośnie. W 2023 roku padł kolejny rekord liczby placówek otwieranych w tym modelu.

Ponad 150 lat na rynku, tysiące systemów, najbardziej znane marki, niezliczona rzesza przedsiębiorców korzystających z atutów działania pod sprawdzonym i rozpoznawalnym brandem oraz ci najważniejsi – klienci, którzy chcąc skorzystać z wybranej usługi czy produktu, dobrze wiedzą, czego się spodziewać. Tak w największym skrócie wygląda rynek, na którym partnerzy biznesowi starają się współdziałać w koncepcji win-win – czyli rynek franczyzy.

Idea jest bardzo prosta – i niezwykle skuteczna. We franczyzie spotykają się partnerzy biznesowi, których łączy wspólny cel – sukces w działalności gospodarczej połączony z satysfakcją klientów.

– We franczyzie to franczyzodawca dostarcza biorcy sprawdzony pomysł na biznes, czyli gotową receptę, jak odnieść sukces w danej branży. Organizator systemu przekazuje pełną koncepcję biznesową swojemu partnerowi wraz ze specjalistycznym know-how, pakietem franczyzowym zawierającym wszelkie informacje, jak prowadzić jednostkę franczyzową, oraz przekazuje biorcy prawo do posługiwania się rozpoznawalną marką sieci. W związku z tym biorca zyskuje łatwiejszy start w porównaniu z całkowicie niezależnym biznesem – mówi Marta Ziółkowska, adiunkt w Katedrze Zrównoważonego Biznesu w SGH w Warszawie i kierownik...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12507

Wydanie: 12507

Spis treści
Zamów abonament