Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brak amunicji, brak sukcesów na froncie

27 lutego 2023 | Świat | Andrzej Łomanowski

Na pierwszą rocznicę najazdu rosyjska armia nie podarowała prezydentowi Władimirowi Putinowi żadnego prezentu w postaci zdobytego ukraińskiego miasta.

W ramach operacji wojennej udało się osiągnąć bardzo wiele, choć chwilami wydaje się, że posuwanie odbywa się trochę wolniej, niż by się chciało – uspokajał przywódca okupacyjnych władz Doniecka Denis Puszilin.

Wszyscy eksperci wojskowi przestrzegali, że armia Kremla postara się na 24 lutego odnieść jakiś spektakularny sukces, by prezydent Putin miał się czym pochwalić przed rosyjską opinią publiczną. Według oficjalnych danych prawie 70 proc. dorosłych Rosjan popiera wojnę z Ukrainą, ale propagandyści prawdopodobnie radzili, by te poparcie wzmocnić jakimś podbitym regionem lub miastem.

„Armia straciła główny (swój) instrument prowadzenia działań wojennych, który wykorzystywała począwszy od wiosny 2022 roku i w ataku i w obronie – wsparcia artyleryjskiego z ogromnym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12507

Wydanie: 12507

Spis treści
Zamów abonament