Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Instytut dobry na wszystko

27 lutego 2023 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Aż 45 nowych podmiotów, np. funduszów, instytutów i agencji, zdążyło powołać już PiS. Opozycja zapowiada ich kontrolę po wygranych wyborach.

„Działacze PiS będą wynosić pieniądze w reklamówkach z kolejnego funduszu. Tym razem ofiarą padnie Fundusz Edukacji Finansowej. Odpowiednie zmiany wrzucili do projektu ustawy o egzekucji” – ostrzegł przed dwoma tygodniami na Twitterze Mirosław Suchoń z Polski 2050. Dodał, że jego koło sprzeciwia się zmianom w prawie, umożliwiającym udzielanie dotacji z Funduszu Edukacji Finansowej bez konkursów, bo może się on zamienić w powtórkę z Willi+.

Fundusz Edukacji Finansowej powstał w tym roku, trafiają do niego pieniądze pozyskane z kar nakładanych przez Komisję Nadzoru Finansowego i ma realizować cele związane z edukacją Polaków w zakresie finansów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12507

Wydanie: 12507

Spis treści
Zamów abonament