Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Umiędzynarodowienie siłą napędową szkolnictwa wyższego

27 lutego 2023 | Rektorzy o swoich uczelniach | rp.pl

| Za wybitne osiągnięcia w pracy nad otwartością szkół wyższych w Polsce na inne doświadczenia i kultury osiem osób otrzymało Nagrody Środowiskowe „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”.

Umiędzynarodowienie jest siłą napędową polskiego szkolnictwa wyższego i nauki, a zagraniczni studenci swoją obecnością dają na świecie świadectwo, że Polska to kraj o wysokim poziomie szkolnictwa wyższego. Międzynarodowa popularność polskich uczelni to efekt pracy wielu osób, które chcą i potrafią przyciągać na uczelnie zarówno studentów z zagranicy, jak i zagranicznych badaczy i wykładowców.

Tym, którzy na co dzień prężnie działają, zajmując się internacjonalizacją, przyznano nagrody „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”. Otrzymują je m.in. osoby pracujące w działach rekrutacji i marketingu, w szkołach języka polskiego, a także menedżerowie, nauczyciele akademiccy i badacze.

– Jest to ważne wyróżnienie środowiskowe, ponieważ praca wkładana w umiędzynarodowienie uczelni jest często niedostrzegana, a przecież ma wielką wartość. W ten sposób chcemy uhonorować tych, dzięki którym polskie uczelnie są coraz bardziej „światowe” i otwarte na inne kultury. To właśnie dzięki nim w roku akademickim 2021/2022 studiowało w Polsce 89 420 studentów zagranicznych ze 180 krajów, czyli o 4731 więcej niż rok wcześniej (wzrost o 5,6 proc.). Zagraniczni studenci stanowią obecnie 7,34 proc. ogółu studentów w naszym kraju, a trzynaście lat temu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12507

Wydanie: 12507

Spis treści
Zamów abonament