Zielona energia obniży koszty po stronie przemysłu
Zauważamy wśród polskich odbiorców biznesowych zapotrzebowanie na zieloną energię. Wahania cen są ryzykiem, które obniża ich konkurencyjność – mówi Katarzyna Suchcicka, prezes OX2 Polska.
Czy morska energetyka wiatrowa – biorąc pod uwagę inflację i wzrosty kosztów – daje nadal perspektywę do zarobku?
Projekty offshore są i będą opłacalne. Wieloletnia perspektywa wskazuje na rosnący popyt. Europa, jak i duża część reszty świata, przechodzi obecnie wieloetapowy proces dekarbonizacji gospodarek, który w naszym przypadku wspierają obrane przez Unię priorytety polityczne oraz klimatyczne, a morskie farmy wiatrowe są rozwiązaniem sprawdzonym i zdolnym zwiększyć moce systemów energetycznych o nowe zielone gigawaty. Unijna strategia offshore zakłada, że moc zainstalowana w morskich instalacjach wiatrowych powinna wzrosnąć w tej dekadzie z obecnych 34 GW do 60 GW.
W naszym przypadku nieustannie zauważamy wśród polskich odbiorców biznesowych zapotrzebowanie na zieloną energię, szczególnie w wysoko energochłonnym sektorze przemysłowym. Z jego perspektywy wahania cen są ryzykiem, które obniża ich konkurencyjność. Zielona energia to szansa na obniżenie kosztów produkcji energii i wzrost konkurencyjności ich produktów na rynku. Jest to tylko jeden z wielu przykładów grup odbiorców potrzebujących odnawialnych mocy, które od lat z powodzeniem rozwijamy w Polsce pomimo wyzwań rynkowych czy geopolitycznych. Te wyzwania uważamy za element...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta