Groźby zawsze oceniać tak samo
Policja błyskawicznie zareagowała w przypadku gróźb śmierci kierowanych pod adresem Jerzego Owsiaka. Eksperci nie są zgodni, czy fakt, że dana sprawa dotyczy osoby znanej, powinien mieć przełożenie na szybkość postępowania.
Od kilku dni nasilają się internetowe ataki na prezesa fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka – hejterzy grożą mu w sieci śmiercią, a starszego mężczyznę, podejrzanego o zadzwonienie do siedziby organizacji i nawoływanie do zastrzelenia jej szefa, policja zatrzymała już po dwóch dniach. Eksperci zwracają uwagę, że podobną szybkością służby powinny wykazywać się też w sprawach tzw. zwykłych obywateli.
To nie jest powszechne
– Przypadki bagatelizowania podobnych spraw, jak przypadek gróźb pod adresem Jerzego Owsiaka, zdarzają się niestety zbyt często – uważa adw. Bartosz Grube.
Podkreśla, że kluczowe jest, czy w danej sprawie istnieje możliwość ustalenia tożsamości danej osoby i jej numeru telefonu, bo np. groźby kieruje ona, dzwoniąc właśnie z niego. Dane o wiele trudniej ustalić, kiedy posługuje się komunikatorami obsługiwanymi przez Metę (np. Facebookiem czy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta