Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

02 września 1998 | Świat | TS

DZIEŃ NA Ś WIECIE

Informacje

Prezydent Austrii Thomas Klestil wdniach 7 -- 8 września złoży wizytę oficjalną w Polsce. Jak poinformował urząd prezydenta w Wiedniu, Klestil poza Aleksandrem Kwaśniewskim, na którego zaproszenie przybędzie, spotka się także m. in. zpremierem Jerzym Buzkiem i ministrem spraw zagranicznych Bronisławem Geremkiem. (AFP)

Polska i Szwecja zawarły umowę oreadmisji, ściśle określającą zasady przekazywania osób przebywających na ich terenie bez stosownego zezwolenia. Podpisali ją wczoraj minister spraw wewnętrznych i administracji Janusz Tomaszewski, który składa dwudniową wizytę roboczą w Sztokholmie, oraz szwedzki minister ds. obywatelstwa i azylu Pierre Schori. Umowa zacznie obowiązywać po upływie 30 dni od dnia, wktórym oba kraje wymienią noty informujące oprzeprowadzeniu właściwej procedury legislacyjnej niezbędnej do jej wejścia wżycie. (PAP)

Prezydent Litwy Valdas Adamkus życzył polskim uczniom ze szkoły Jana Pawła II w Wilnie, by...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament