Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czernomyrdin tworzy rząd tymczasowy

02 września 1998 | Gazeta | PJ

ROSJA

Wbrew decyzjom Dumy

Czernomyrdin tworzy rząd tymczasowy

Nie widać końca rosyjskiego kryzysu politycznego, chociaż pełniący obowiązki premiera Wiktor Czernomyrdin przystąpił do formowania rządu tymczasowego. Za najważniejsze zadania Czernomyrdin uznał zabezpieczenie depozytów bankowych ludności, odrodzenie rynku walutowego, umocnienie banków, wzmożenie kontroli nad operacjami walutowymi. Oficjalny kurs rubla wyniósł 10, 88 za dolara. Zamieszanie pogłębiło wczoraj aresztowanie pierwszego wiceministra finansów, Władimira Pietrowa, któremu zarzucono przyjmowanie dużych łapówek.

Rosyjski prezydent nie stracił nadziei na uzyskanie przez Czernomyrdina akceptacji Dumy. -- Nalegam na jak najszybsze zatwierdzenie tej kandydatury -- powiedział Jelcyn, rozpoczynając pracowity dzień wizytą w jednej zmoskiewskich szkół zokazji rozpoczęcia roku szkolnego....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament