Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

02 września 1998 | Ekonomia | PW KS

SESJA

Informacje

Po poniedziałkowym gwałtownym załamaniu na Wall Street, spowodowanym niepowołaniem nowego rządu w Rosji, we wtorek spadki zanotowała większość giełd azjatyckich, oraz na otwarciu -- europejskie. Warszawa nie pozostała wtyle. WIG stracił 6, 5 proc. iwynosił 10 883, 70 pkt. , a wartość WIG 20 zmniejszyła się o 6, 6 proc. do 1092, 20 pkt. Wten sposób obydwa indeksy osiągnęły minima roczne.

Dodatkowo WIG znalazł się na poziomie zkońca lutego 1996 roku. Również WIRR zanotował spadek rzędu 6, 5 proc. , osiągając najmniejszą wartość od 52 tygodni. Chociaż pojawił się popyt na kilku papierach, np. : BPH, Elektrimu, Izolacji, KGHM, Optimusa, Polifarbu Cieszyn, Softbanku czy Żywca, to jednak dominowała podaż. Nie miała ona jednak oznak paniki podobnej do tej zpiątku. Rynek sonduje bowiem kolejne poziomy dna iwiększość inwestorów czekać będzie raczej na okazję do kupna itak coraz tańszych papierów. Nie można jednak wykluczyć żadnego z możliwych scenariuszy.

Zanotowano 29 redukcji sprzedaży ijedną ofertę sprzedaży. W sumie, na wszystkich rynkach minima kursowe osiągnęło 95 spółek.

NFI

Bessa, która do tej pory dosyć łagodnie obchodziła się z NFI, dotarła także do rynku funduszy inwestycyjnych. W czoraj oprócz Victorii i Fortuny potaniała zdecydowanie reszta funduszy. Osiem znich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament