Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gwiazda pogodna jak słońce

02 września 1998 | Gazeta | JC JM

PRO

Gwiazda pogodna jak słońce

Najbardziej dowcipny inajmniej pretensjonalny zmuzyków The Beatles -- perkusista Ringo Starr -- nagrał wyborną, relaksującą isympatyczną, jak on sam, płytę "Vertical Man". Jak zwykle otwarty na ludzi itowarzyski, nie zamykał drzwi studia nagraniowego przed nikim. Przybyli najwięksi -- Paul McCartney, George Harrison, Ozzy Osbourne z Black Sabbath, Steven Tyler z Aerosmith, Brian Wilson z The Beach Boys ipiękna Alanisse Morrisette. Kto nie był tam, niech nie żałuje. Niech posłucha tego uroczego, beatlesowskiego albumu.

Eric Burdon z The Animals, zapytany przez "Rzeczpospolitą", kto był największym szaleńcem idowcipnisiem w gronie gwiazd lat 60. , pominął Paula McCartneya i Micka Jaggera, a wskazał właśnie na Ringo Starra. Towarzyskie powodzenie perkusista The Beatles zawdzięczał przede wszystkim absurdalnemu poczuciu humoru. Swoimi dowcipami potrafił rozładować największe napięcia wgrupie. Komponował mało, ale udanie ("Don'tPass Me By" czy "Octopu'sGarden") . Z czasów Beatlesów dał się zapamiętać jako wykonawca takich przebojów, jak "Love Me Do", "Yellow Submarine" czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament