Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lato małych ludzi

02 września 1998 | Moja Kariera | AD

WAKACJE

Między myśleniem okolejnym kontrakcie ipilnym spotkaniemumyka gdzieś sprawa najważniejsza -- dzieciństwo własnego dziecka

Lato małych ludzi

Ola lipiec i sierpień spędziła w pracy. Pół dnia wbanku, adrugie pół wagencji reklamowej. Wsumie -- prawie 9 godzin dziennie. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że Ola ma dopiero pięć lat.

Powód jest banalny -- wakacje. Jej rodzice nie mieli urlopu, dziadkowie mieszkają nie na wsi, aw Warszawie ido tego są schorowani, aopiekunka. .. odpoczywała w Hiszpanii. Mama Oli zajmuje, na szczęście, samodzielne stanowisko wagencji reklamowej imogła zabierać dziecko na kilka godzin do pracy. Ola wpracy mamy się nie nudziła -- miała komputer zgrami ibajki, iwideo. Utaty było gorzej. Tata jest informatykiem w banku, abank to, niestety, nie rozrywkowa instytucja.

Dyżur wprzedszkolu

Młodzi prawnicy Marta i Michał Leśniakowie, nauczeni doświadczeniem znajomych, którzy ubiegłe lato w pracy z Olą wspominają jako udrękę, nie chcieli, żeby ich 4-letnia córka męczyła się znimi, aoni znią tak samo. Na wakacje Marta mogła przeznaczyć wtym roku trzy tygodnie. Co zatem zrobić zpozostałymi pięcioma? Przedszkola są zamykane 30 czerwca, aotwierane 1 września. Babcia idziadek chorzy, nie są w stanie zajmować się dzieckiem. Opiekunka wyjechała. Michał bezradnie rozłożył ręce....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament