Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaangażowanie banków

02 września 1998 | Ekonomia | PR

ROSJA

Kryzys finansowy

Zaangażowanie banków

Agencja Reutera sporządziła zestawienie o zaangażowaniu się kredytowym ważniejszych banków międzynarodowych w Rosji. Korzystała przy tym z danych przekazanych przez same banki. Wczęści dotyczącej zaangażowania się tych banków w Europie Wschodniej wykorzystano dane Banku Rozliczeń Międzynarodowych BIS z Bazylei.

Niemcy

Deutsche Bank AG udzielił kredytów na 1, 35 mld DEM, natomiast nie podał wysokości odpisów na pokrycie ich ryzyka. W yjaśnił tylko, że wymieniona suma dotyczy pożyczek nie objętych gwarancjami państwowymi. Ztej sumy 170 mln DEM to krótkoterminowe kredyty na finansowanie handlu, a 750 mln DEM jest starym długiem Klubu Londyńskiego. Ponadto bank posiada 290 mln USD wkrótkoterminowych pozycjach handlowych w postaci obligacji rządu rosyjskiego. Ma też inne pozycje handlowe dla zrównoważenia tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament