Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zamawia inie odbiera

02 września 1998 | Ekonomia | a.mac

MOTORYZACJA

Trzy polskie firmy tracą na współpracy z Daewoo

Zamawia inie odbiera

Niedawno Daewoo-FSO znacznie obniżyło zakupy w dwóch firmach, dostarczających podzespoły do polonezów, czyli FOS Polmo w Łodzi oraz FMS Polmo w Szczecinie. Także WSK Kraków ma kłopoty z powodu wstrzymania zamówień przez Daewoo Motor Polska z Lublina. Wszystkie te spółki należą do portfela wiodącego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Piast.

W strzymanie zamówień naraziło firmy z Łodzi i Krakowa na straty ok. 750 tys. zł iprzestoje produkcyjne. Zdaniem przedstawicieli firm motoryzacyjnych, Daewoo nie jest partnerem przewidywalnym. Zamówienia są składane w cyklach trzymiesięcznych ifabryki nie mają możliwości długoterminowego planowania produkcji, bo potwierdzenia kontraktów na październik otrzymują napoczątku sierpnia. Ponieważ przygotowanie materiałów do produkcji jest konieczne dużo wcześniej, to nagłe wycofanie się, tak jak np. w WSK-Kraków, powoduje, że firma pozostaje zzapasami surowców.

Krystyna Danilczyk, rzecznik prasowy FSO potwierdziła, że umowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament