Tenis jako lekarstwo

02 września 1998 | Gazeta | MŻ

US OPEN

Faworyci wygrywają * Steffi Graf wdrugiejrundzie * Wymianatenisowych uprzejmości

Dodrugiej rundy US Open przeszli faworyci: Andre Agassi, Monica Seles i Lindsay Davenport. We wtorek trudniej niż można było oczekiwać awansowała też Steffi Graf. Niemka pokonała Amerykankę Corinę Morariu 6:2, 3:6, 6:1. Hiszpan Albert Costa (nr 16) jest drugim rozstawionym graczem, który odpadł. Pokonał go Niemiec Oliver Gross 2:6, 4:6, 7:5, 6:2, 6:4. Triumfatorka lipcowego turnieju w Warszawie, Hiszpanka Conchita Martinez (nr 7) wygrała swój pierwszy mecz z Holenderką Miriam Oremans 6:1, 6:2. Magdalena Grzybowska wdrugiej rundzie gra z Belgijką Dominique van Roost (nr 13) .

W e wtorek jako pierwsze na kort stadionu im. Arthura Ashe'awyszły Steffi Graf i Corina Morariu. Niemka zaczęła koncertowo, prowadziła 3:0, ale potem coś się w jej grze popsuło. Graf wygrała wprawdzie pierwszego seta, ale nie była to już tak dobrze naoliwiona maszyna jak kilka dni temu, gdy w New Haven wygrywała z Lindsay Davenport i Janą Novotną. Drugi set to jeszcze głębsza zapaść iporażka Niemki. Dopiero w secie trzecim zobaczyliśmy znów imperialną Steffi Graf. "Początek bywa trudny, tym bardziej w sytuacji, gdy ludzie tak serdecznie mnie tutaj w itają. Chciałabym im podziękować dobrą grą. Tak naprawdę zaledwie od dwóch miesięcy mogę normalnie...