Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Faktyczny rozmiar klęski

02 września 1998 | Ekonomia | AD

GIEŁDA

Najniższe poziomy cen

Faktyczny rozmiar klęski

Trwająca od półtora roku bessa jest drugą whistorii naszej giełdy. Wstosunku do poprzedniej-- z 1994 roku -- w skazać można zarówno liczne różnice, jak ipodobieństwa. Porównanie obu okresów dopomóc może w ocenie obecnej sytuacji rynkowej.

W porównaniu z poprzednią, obecna bessa wydaje się raczej łagodna. Silne spadki imasowe redukcje sprzedaży występują w niej rzadziej. Tydzień, w którym spadek W IG wyniósł ponad 10 proc. , zdarzył się od półtora roku po raz drugi, podczas gdy w 1994 roku tygodni takich było aż 8. Znacznie mniej znaczący wydaje się spadek indeksu liczony od szczytu: 41 proc. obecnie (do wczoraj) , wobec 72 proc. -- awięc dwukrotnie większego -- w bessie poprzedniej.

Na podstawie tak pobieżnych porównań wnosić by można, że obecny stan rynku jest znacznie lepszy. Niestety, nie jest to prawdą. Jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament