Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

02 września 1998 | Publicystyka, Opinie | JP

LIST

była sprzątaczka ("GOGOL") , notariusz, paru facetów. W spółdzielni "Dąb" nikt nie jest winny -- od ręki są nowe nominacje. ..

Informacje

Czynsze bezkontrolispółdzielców

Gdy słuchałem sejmowej debaty nad projektami ustaw zmierzającymi do zmiany prawa spółdzielczego, czułem politowanie. Spółdzielcze postpeerelowskie lobby zgodzi się na kosmetyczne zmiany. Tak w ielka jest ignorancja koalicji. Zmiany ustaw wl. 1989 --1997 nie zachwiały potęgą starej nomenklatury.

Spółdzielcy nie znają statutu iregulaminów. Nie są świadomi, że majątek jest ich własnością -- azarząd to tylko urzędnicy wynajęci do kierowania ich interesami. Rady nadzorcze są skorumpowane. Biorą pieniądze za posiedzenia plenarne, posiedzenia prezydium, abywa, że iza zebrania różnych komisji. Mieszkańcy pojęcia nie mają, ojakie kwoty chodzi. Tam, gdzie są jeszcze dochody zwynajmowanych lokali, dzierżaw, lokat, udziałów -- tam jest okazja, by robić fortuny!

Należałem do Stowarzyszenia Obrońców Spółdzielców, znam więc kulisy wielu afer w spółdzielczości Szczecina. Ostatnio np. są dwie rady w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament