Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekonstrukcja mile widziana

02 września 1998 | Gazeta | RW

BADANIE " RZECZPOSPOLITEJ"

Elity orządzie, premierze ikoalicji

Rekonstrukcja mile widziana

Dokończenie 1

Połowa polityków, siedmiu na dziesięciu biznesmenów ipodobna grupa przedstawicieli wolnych zawodów -- taka część uczestników naszego badania uznaje, że rząd Jerzego Buzka dobrze wypełnia swoje obowiązki. Pozostali skłaniają się ku negatywnym ocenom (poza pojedynczymi osobami, które nie sprecyzowały swej opinii) . Odostrzeganych przez siebie plusach iminusach ankietowani mówią zazwyczaj zumiarkowanym zdecydowaniem; dużo częściej pojawia się odpowiedź, że gabinet Buzka radzi sobie "raczej" niż "zdecydowanie" dobrze lub źle.

W śród polityków iprzedstawicieli wolnych zawodów stosunek do pracy rządu mocno wiąże się zpoglądami politycznymi badanych. Ci, którzy uważają siebie za lewicę, wyraźnie rzadziej niż przedstawiciele centrum iprawicy są o poczynaniach rządu dobrego zdania. W idać to szczególnie wśród polityków. Żaden zdziałaczy politycznych o lewicowej orientacji nie pochwalił ekipy Buzka, podczas gdy zrobiła to połowa przedstawicieli centrum iprawie 90 procent prawicowców.

Ogólnie biorąc, wśród elit więcej niż w całym społeczeństwie jest przychylności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament