Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mity ogwiazdach

02 września 1998 | Moja Kariera | JG

Praca sprzedawcy ubezpieczeń na życie nie jest ani łatwa, ani przyjemna

Mity ogwiazdach

Popularny ostatnio zawód agenta sprzedającego ubezpieczenia na życie obrósł legendą o ogromnych zarobkach, przy pracy lekkiej, łatwej i przyjemnej. Ofert takiej pracy jest faktycznie dużo, natomiast o wymaganiach niewiele się mówi.

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Możliwością najprostszą jest podpisanie umowy zpośrednikiem ubezpieczeniowym. W ystarczy, jeśli kandydat sam wykupi polisę inamówi kogoś następnego do zawarcia ubezpieczenia. Automatycznie wchodzi wówczas w strukturę sprzedaży iawansu. Przyszły agent dostaje instrukcję, jak wypełniać wnioski różnych towarzystw ubezpieczeniowych imoże już zacząć pracę. Nie jest to praca etatowa, zarobek stanowi prowizja od zebranych składek. Nie obowiązują żadne limity sprzedaży, zaświadczenia, egzaminy. Preferowane są osoby starsze, nikt nie wymaga znajomości języków obcych ani wyższego wykształcenia. Dodatkowe korzyści można czerpać znamówienia kolejnych osób do sprzedaży ubezpieczeń.

Im więcej osób włączy się do grupy, tym obowiązują wyższe szczeble prowizyjne. Na najniższym szczeblu zarobki wynoszą 15 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament