Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z"Dzieweczką" na ustach

02 września 1998 | Moja Kariera | DH

JAPONIA

Inżynierowie z Tych wfabryce Isuzu na Hokkaido

Z"Dzieweczką" na ustach

Hisaomi Sasaki, prezydent przedsiębiorstwa Isuzu Motors Polska Sp. zo. o. (Ispol) , zabronił nazywać budowaną obecnie przez Isuzu fabrykę silników Diesla w Tychach siostrą podobnej fabryki na wyspie Hokkaido. Ta w Tychach ma być numerem jeden, czyli najlepszą fabryką silników Diesla na świecie i musi jakością produkcji przewyższać tę na Hokkaido. Fabryka w Tomakomai posiada standard jakości ISO 9002. Fabryka w Tychach zabiegać będzie o ISO 14000 uwzględniający oprócz jakości wymogi ochrony środowiska.

Zakład Isuzu w specjalnej strefie ekonomicznej w Tychach jest największą japońską inwestycją w Polsce. Budowa potrwa wprawdzie do przyszłego roku, ale w październiku fabryka wyprodukuje pilotażową serię kilkunastu silników. Masowa produkcja rozpocznie się w przyszłym roku iw 2001 roku osiągnie poziom 300 tys. szt. Wciągu 2-3 lat fabryka zatrudniać będzie 600 pracowników.

Na razie Ispol zatrudnia w Polsce 60 pracowników. 44 znich, wtym dyrektor-administrator fabryki w Tychach ikierownicy poszczególnych działów, odbyli wkońcu kwietnia ponadmiesięczną praktykę wfabryce silników Isuzu w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament