Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z"Dzieweczką" na ustach

02 września 1998 | Moja Kariera | DH

JAPONIA

Inżynierowie z Tych wfabryce Isuzu na Hokkaido

Z"Dzieweczką" na ustach

Hisaomi Sasaki, prezydent przedsiębiorstwa Isuzu Motors Polska Sp. zo. o. (Ispol) , zabronił nazywać budowaną obecnie przez Isuzu fabrykę silników Diesla w Tychach siostrą podobnej fabryki na wyspie Hokkaido. Ta w Tychach ma być numerem jeden, czyli najlepszą fabryką silników Diesla na świecie i musi jakością produkcji przewyższać tę na Hokkaido. Fabryka w Tomakomai posiada standard jakości ISO 9002. Fabryka w Tychach zabiegać będzie o ISO 14000 uwzględniający oprócz jakości wymogi ochrony środowiska.

Zakład Isuzu w specjalnej strefie ekonomicznej w Tychach jest największą japońską inwestycją w Polsce. Budowa potrwa wprawdzie do przyszłego roku, ale w październiku fabryka wyprodukuje pilotażową serię kilkunastu silników. Masowa produkcja rozpocznie się w przyszłym roku iw 2001 roku osiągnie poziom 300 tys. szt. Wciągu 2-3 lat fabryka zatrudniać będzie 600 pracowników.

Na razie Ispol zatrudnia w Polsce 60 pracowników. 44 znich, wtym dyrektor-administrator fabryki w Tychach ikierownicy poszczególnych działów, odbyli wkońcu kwietnia ponadmiesięczną praktykę wfabryce silników Isuzu w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Brak okładki

Wydanie: 1481

Spis treści
Zamów abonament