Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kupony, talony, bony...

13 grudnia 2000 | Moja Kariera | KO

WYNAGRADZANIE

Nie tylko żywa gotówka

Kupony, talony, bony...

Jak zapłacić pracownikowi, by nie musiał odprowadzać podatku dochodowego? Można mu dać służbowy samochód, telefon komórkowy albo tzw. kupon usługowy. Rozwiązanie to usprawnia system wynagrodzeń i podnosi skuteczność akcji promocyjnych. Na drzwiach restauracji i sklepów obok naklejek kart kredytowych coraz częściej pojawiają się informacje właśnie o honorowaniu kuponów.

System kuponów usługowych powstał w latach 60. Dziś z jego dobrodziejstw w 24 krajach korzysta codziennie ponad 35 mln osób. Tę formę zapłaty akceptuje na świecie prawie milion punktów świadczących usługi gastronomiczne, a ponad 50 organizacji profesjonalnie zajmuje się produkcją i dystrybucją kuponów usługowych dla pracowników.

Rynek polski zdominowały trzy francuskie firmy: Sodexho Pass, Lunch Company (produkt Ticket Restaurant) należąca do grupy Accor oraz Ch?que D?j?uner (produkt bon obiadowy). Według Adama Kompowskiego, dyrektora generalnego Sodexho Pass Polska, do końca grudnia tego roku jego firma obsłuży prawie 10 tys. firm, gdy w ubiegłym roku było ich 7 tys. Ponad 70 proc. sprzedaży stanowią wydawane okolicznościowo kupony podarunkowe. Lunch Company koncentruje się głównie na kuponach obiadowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2188

Spis treści
Zamów abonament