Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podręczny słowniczek

13 grudnia 2000 | Raporty | RK
źródło: Nieznane

PODRĘCZNY SŁOWNICZEK

Członkowie wspólnoty posiadają lokale o odrębnej własności. Odrębna własność jest niczym innym jak odmianą własności nieruchomości. Do jej powstania konieczne jest zawarcie umowy w formie aktu notarialnego oraz wpis do księgi wieczystej. Powstaje ona przez notarialną umowę: kupna-sprzedaży; o zniesieniu współwłasności; w drodze jednostronnej czynności prawnej (w formie aktu notarialnego), jeżeli właściciel dla siebie ustanawia odrębną własność lokalu; na mocy orzeczenia sądowego o: zniesieniu współwłasności, podziale spadku, podziale majątku małżonków. Przedmiotem odrębnej własności mogą być mieszkania oraz lokale użytkowe. Ich własność jest ściśle powiązana z udziałem w nieruchomości wspólnej, pod warunkiem że są samodzielnymi lokalami.

Samodzielny lokal - wedle uwl - składa się z jednej lub kilku izb, wydzielonych w obrębie budynku trwałymi ścianami, przy czym dla mieszkania przewidziano dodatkowe warunki. Musi być przeznaczony na stały pobyt ludzi i wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służyć zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych, spełniać wymóg samodzielności, a także warunki techniczne zawarte w prawie budowlanym, a o tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2188

Spis treści
Zamów abonament