Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Droga do kariery nad Wisłą

13 grudnia 2000 | Moja Kariera | AG

KSAP

Polski odpowiednik francuskiej ENA

Droga do kariery nad Wisłą

W Polsce kuźnią kadr urzędników państwowych jest Krajowa Szkoła Administracji Publicznej (KSAP). W odróżnieniu od ENA nie wykształciła jeszcze ani jednego premiera, ale być może dlatego, że istnieje dopiero dziesięć lat.

W przekonaniu Marii Gintowt-Jankowicz, dyrektor KSAP, od chwili powstania uczelni polski odpowiednik ENA okazał się, z punktu widzenia interesów administracji państwowej, bardziej przydatny niż francuski pierwowzór. Intensywniej i w szerszym zakresie doskonali wiedzę i kwalifikacje urzędników już zatrudnionych w administracji. Łącznie od września 1994 roku w seminariach i szkoleniach uczestniczyło ok. 8000 osób zatrudnionych w 48 urzędach centralnych.

Szkolenia doskonalące kadry urzędnicze stały się w ostatnich latach działalnością niemal równorzędną kształceniu stacjonarnemu młodych kandydatów na stanowiska w służbie cywilnej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2188

Spis treści
Zamów abonament