Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Siedem tysięcy osób do zwolnienia

13 grudnia 2000 | Ekonomia | DW

DAEWOO MOTOR

Co radzi Koreańczykom Arthur Andersen

Siedem tysięcy osób do zwolnienia

  • Wyniki Opla w Polsce nie będą najlepsze
  • General Motors ogranicza zatrudnienie o 10 procent Zdaniem konsultantów Arthura Andersena, Daewoo Motor powinien zwolnić 40 procent załogi, czyli około 7 tysięcy osób. Tylko w ten sposób będzie w stanie ograniczyć koszty działalności o prawie 500 mln dolarów.

    Projekt opracowany przez Arthura Andersena dotyczy tylko koreańskich zakładów Daewoo, a więc nie bierze pod uwagę Daewoo-FSO, które ma własny program restrukturyzacji.

    Przedstawiciele Daewoo nie chcieli wczoraj komentować doniesień koreańskiej prasy na temat pomysłów Arthura Andersena. Wiadomo tylko, że w programie restrukturyzacji przedstawionym wierzycielom sama spółka proponowała zmniejszenie zatrudnienia o 3700 osób, co w połączeniu z innymi środkami miało w efekcie przynieść w przyszłym roku 800 mln USD oszczędności. Nie wiadomo dotychczas, które wyliczenia są bardziej realne.

    Arthur Andersen chce pomóc Daewoo Motor w ograniczeniu jego kosztów operacyjnych w 2001 roku o 481 mln USD, w tym w zmniejszeniu wydatków na płace dla pracowników o prawie 80 mln USD. Stąd właśnie propozycja zmniejszenia zatrudnienia w koncernie o 7 tys. osób.

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2188

Spis treści
Zamów abonament