Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Posłowie krytykują, ale zatwierdzają

13 grudnia 2000 | Ekonomia | GL
źródło: Nieznane

Ponad 625 mln zł wydatków my być przesuniętych na przyszły rok

Posłowie krytykują, ale zatwierdzają

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zgodziła się na zaproponowane przez Ministerstwo Finansów niektórych tegorocznych wydatków. Są to tzw. wydatki nie wygasające, warte łącznie ponad 625 mln złotych. Posłowie chcą jednak, żeby te pieniądze były wydane do końca czerwca 2001 r.

Według Elżbiety Suchockiej, dyrektor Departamentu Budżetu Państwa w MF, wykaz wydatków, których finansowanie ma być przesunięte na przyszły rok, różni się od zestawienia, które obejmowało wydatki nie wygasające z 1999 roku. W ubiegłym roku poszczególne urzędy i resorty zaproponowały przesunięcie środków wartości prawie 1 mld 170 mln zł, tym razem przesunięcie dotyczy wydatków mniejszych o prawie 540 mln zł w stosunku do ubiegłorocznej i wynoszących łącznie 625 mln 621 tys. zł. Jak wyjaśniło Ministerstwo Finansów, po ostatnich zmianach i posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, ich kwotę zmniejszono o 30 mln 209 tys. zł w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2188

Spis treści
Zamów abonament