Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmowa sala zabaw

13 grudnia 2000 | Moja Kariera | PA

GRY SYMULACYJNE

Nowe myślenie o rozwoju i zarządzaniu

Firmowa sala zabaw

Rynek szkoleń menedżerskich w Polsce jest już dojrzały. Ma przed sobą olbrzymie możliwości wzrostu, ale i kolejne wyzwania. Aby im sprostać, musi uwzględnić nowe spojrzenie na rozwój kadr i zarządzanie firmą. Jednym ze wspomagających te procesy narzędzi są gry symulacyjne.

Porównajmy dwie sytuacje. Pierwsza: tradycyjny wykład, nauczyciel-orator, słuchacze przepisują do zeszytów ważniejsze formuły z tablicy, nieuchronnie coraz bardziej znużeni i zagubieni. Nareszcie koniec. "Czy są jakieś pytania?" Pytań nie ma. Będą na egzaminie, a wtedy uczeń odpowie mistrzowi jego własnymi słowami z notatek lub z podręcznika. Do autorytetu trzeba się dostosować.

Model drugi: dzieci pochłonięte grą lub zabawą, rozgorączkowane, nie reagujące na wołanie na obiad. Albo grupa projektowa, kłócąca się zawzięcie o szczegóły wspólnego przedsięwzięcia. Nikt nie spogląda na zegarek, każdy chce dokładnie zrozumieć niuanse dyskusji, bo każdy czuje się odpowiedzialny za to, co się z niej wyłoni.

Porównanie to pozwala zrozumieć ewolucję polskiego rynku szkoleń menedżerskich....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2188

Spis treści
Zamów abonament