Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Domniemanie kompetencji kolegium samorządowego

13 grudnia 2000 | Prawo | IL

REWIZJA NADZWYCZAJNA

Zadania zlecone gminom

Domniemanie kompetencji kolegium samorządowego

Od 1 stycznia 1999 r. po reformie administracyjnej rozpatrywanie odwołań od decyzji organów gminy wydanych w zleconych im sprawach z zakresu administracji rządowej należy do samorządowych kolegiów odwoławczych, chyba że ustawa szczególna stanowi inaczej. Takie jednoznaczne stanowisko zajął w wyroku Sąd Najwyższy.

Witold P. ubiegał się o zasiłek okresowy z pomocy społecznej. Wniosek o jego przyznanie złożył w styczniu 1999 r. Ze stosownych zaświadczeń wynikało, iż dochód w jego dwuosobowym gospodarstwie domowym wynosił w poprzednim miesiącu 219,75 zł, a jedynym źródłem utrzymania była renta żony.

Kierownik gminnego ośrodka pomocy społecznej wydał decyzję odmowną ze względu na brak środków finansowych. Samorządowe Kolegium Odwoławcze (dalej: SKO) w Opolu decyzję tę uchyliło i sprawę przekazało do ponownego rozpoznania. Uznało, iż uzasadnienia tego rodzaju...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2188

Spis treści
Zamów abonament