Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od pomysłu do wdrożenia

13 grudnia 2000 | Moja Kariera | MS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Od pomysłu do wdrożenia

JULIAN BOHDANOWICZ

MICHAEL J. SILVERSTEIN

Przełożył Andrzej Ehrlich

Za każdą skuteczną innowacją kryje się nieoczekiwany pomysł. Kiedy pojawi się w postaci przełomowej nowości, otwiera nowe rynki, doprowadzając konkurencję do szaleństwa. Jednak wiele prób innowacji kończy się niepowodzeniem. Jeżeli organizacja nie posługuje się systematycznym sposobem opracowywania nowych pomysłów, to w zbyt dużym stopniu uzależnia się od przypadkowego natchnienia pojedynczych osób.

Nie musi tak być. Można doprowadzić do rozkwitu pomysłowości. Geniusz nie jest przy tym konieczny; zwykli śmiertelnicy mogą generować przełomowe pomysły - i to systematycznie. Potrzebna jest do tego rygorystyczna metoda poszukiwania nowych okazji, a do ich sprawdzania i wykorzystania - proces wynalazczy, którego siłą napędową są klienci.

Rozszerz definicję swojej działalności

Sposób, w jaki dzisiaj postrzegasz rynek, może Ci przesłonić możliwości, które mogą się pojawić jutro. - Zacznij więc od poszerzenia definicji dziedziny swojej działalności. Na przykład telefony komórkowe - to ruchoma komunikacja; zamiast lakierów emaliowych - systemy powłok przemysłowych; zamiast funduszy powierniczych - usługi emerytalne - mówi Raffaele Cicala z oddziału warszawskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2188

Spis treści
Zamów abonament