Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

LOT może przestać latać

22 września 2001 | Wojna z terroryzmem | Np NZ
źródło: Nieznane

Po ataku na USA Kryzys w transporcie lotniczym

LOT może przestać latać

(C) REUTERS

American Airlines jest jedną z tych linii, która najbardziej ucierpiała podczas amerykańskiej tragedii. Ogłosiła już o konieczności zwolnienia 20 tysięcy pracowników, znacznie mniej sprzedaje biletów, bo i coraz mniej jest chętnych do latania w warunkach zaostrzonych przepisów bezpieczeństwa i istniejącego poczucia zagrożenia.

Władze USA i Europy przystąpiły do ratowania przewoźników powietrznych, którym grożą poważne straty, a nawet bankructwa, także z powodu gwałtownie rosnących kosztów ubezpieczenia od ryzyka wojny. W Stanach Zjednoczonych uzgodniono pomoc w wysokości 15 mld USD, również Unia Europejska wyraża gotowość udzielenia wsparcia. Z wnioskiem o pomoc do rządu zwróciły się także władze LOT, który w przypadku odmowy może zawiesić loty od wtorku.

LOT chce rządowych gwarancji

Polskie Linie Lotnicze LOT wystąpiły z wnioskiem do skarbu państwa o udzielenie gwarancji obejmujących odpowiedzialność tego przewoźnika za szkody wobec stron trzecich w zakresie ryzyka wojennego. Rządowa gwarancja miałaby obowiązywać w przypadku szkód większych od 50 mln USD.

Od 24 września tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2425

Spis treści

Fotel Tyma

Zamów abonament