Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Paniczna wyprzedaż akcji

22 września 2001 | Ekonomia | KS CA PB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Na giełdach WIG20 spadł wciągu dnia poniżej 1000 punktów

Paniczna wyprzedaż akcji

 • Więcej o sytuacji na giełdach
 • Komentarz

  Wczoraj na giełdzie frankfurckiej

  (C) AP

  Wczoraj po raz pierwszy od października 1998 roku główny wskaźnik giełdowy WIG20 spadł poniżej psychologicznej bariery 1000 pkt. Tuż po godzinie 15.00 wartość indeksu spadła o 5,6 proc. osiągając najniższą dzienną wartość 987,8 pkt. W końcówce sesji dzienne straty częściowo zostały odrobione i wskaźnik zamknął się nieznacznie powyżej poziomu 1 tys. pkt. Podobne wahania kursów wystąpiły na innych giełdach europejskich.

  Dzienna zmiana WIG20 wyniosła wczoraj ostatecznie minus 4,2 proc., a poziom zamknięcia 1001,71 pkt. O 3,8 proc. przebite zostało tym samym ostatnie minimum indeksu z 17 września tego roku. Ostatni raz WIG20 podobne wartości osiągał prawie dokładnie trzy lata temu.

  Podobna sytuacja występuje w przypadku indeksu WIG, który obrazuje kursy większości spółek giełdowych. Jego wczorajszy poziom 11 712,36 pkt. jest najniższą wartością na zamknięciu od 21 października 1998 roku.

  Według maklerów, zniżki w Warszawie wywołała głównie paniczna wyprzedaż akcji na innych giełdach europejskich. We Frankfurcie, Londynie i Paryżu podczas sesji zniżki indeksów sięgały 6-7 proc. Kursy

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2425

Spis treści

Fotel Tyma

Zamów abonament