Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Składka pomniejszająca ulgę; Dom z dwoma mieszkaniami

22 września 2001 | Prawo | NI

Odpowiedzi na listy

Składka pomniejszająca ulgę

Janusz Z., Toruń. Odliczenie składki na powszechne ubezpieczenie zdrowotne (art. 27b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) przed odliczeniami przysługującymi z racji ulg podatkowych, w tym mieszkaniowych, jest niekorzystne dla osób o niewielkich dochodach. Ogranicza korzyści płynące z ulg mieszkaniowych odliczanych od dochodu albo rozciąga w czasie korzystanie z tych odliczanych od podatku. Niestety, ten stan będzie zapewne trwał. Nic nam nie wiadomo o jakichkolwiek zmianach tego stanu rzeczy.

Urząd skarbowy bez względu na wysokość odliczenia przysługującego za dany rok z racji wydatków objętych ulgami może oddać tylko ten podatek, który wpłynął na jego konto, czyli pomniejszony o składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jednak w odniesieniu do wszystkich ulg mieszkaniowych polegających na odliczeniu części...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2425

Spis treści

Fotel Tyma

Zamów abonament