Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Laboratorium termojądrowe

22 września 2001 | Plus Minus | MR
źródło: Nieznane

ZA "PIERWSZEJ WOLNOŚCI"

Sierpień-wrzesień 1981 roku

Laboratorium termojądrowe

W sierpniu 1981 r. - tak jak przed rokiem - nie było wakacji politycznych. Wydarzenia narastały lawinowo, często niekontrolowane przez żadną ze stron. Polska zmieniała się z dnia na dzień, a przyszłość kraju była niepewna. Było trochę nadziei, ale i wiele zwątpienia. To przedostatni odcinek opowieści o wydarzeniach sprzed 20 lat. Poprzednie drukowaliśmy w "Plusie Minusie" nr 6 , 12 , 20 , 26 , 30 /2001. Ostatni artykuł cyklu w listopadzie.

MICHAŁ RADGOWSKI

Dziennikarz "Życia Warszawy" Jan Rurański napisał, że "sytuacja w Polsce ciągle przypomina laboratorium fizyczne, gdzie dokonuje się eksperymentów termojądrowych". Komentator "Tygodnika Solidarność" przytoczył kursujący powszechnie dowcip: "W Polsce odpadło dno. Dlatego nie mamy jak sięgnąć dna kryzysu".

Odpadło dno, zamykamy, co się da

Sytuację gospodarczą nazywano tragiczną. Wystarczy parę przykładów, by się o tym przekonać. W środku lata zabrakło energii elektrycznej. Ogłoszono 20 stopień zasilania! Uzasadniano to niskim stanem wody na Wiśle uniemożliwiającym właściwe schładzanie bloków energetycznych oraz opóźnieniami w pracach konserwacyjnych. Zawieszono kursowanie 28 pociągów dalekobieżnych i 116 miejscowych. Projektowano...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2425

Spis treści

Fotel Tyma

Zamów abonament