Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zafundowaliśmy sobie niezły pasztet

22 września 2001 | Publicystyka, Opinie | JJ
źródło: Nieznane

Budżet 2002 Co najmniej do końca października nie da się nic pewnego powiedzieć o perspektywach rozwoju sytuacji gospodarczej

Zafundowaliśmy sobie niezły pasztet

RYS. ANDRZEJ JACYSZYN

JANUSZ JANKOWIAK

Dramat, który rozegrał się w Stanach Zjednoczonych, sprawił, że osłabło i tak niespecjalnie duże zainteresowanie problematyką gospodarczą wyrażane podczas kampanii wyborczej.

W tym nieszczęściu o wielkim szczęściu mogą zapewne mówić ci, którzy chcieli pozbyć się tego gorącego kartofla, jakim na kilka tygodni przed wyborami stała się 80-miliardowa dziura w przyszłorocznym budżecie.

Kto śmiałby domagać się natarczywie wyjaśnień na temat budżetu w obliczu wielkiej tragedii, która wstrząsnęła światem? Kto mógłby zakwestionować oczywiste twierdzenie, że po 11 września tego roku obrót wydarzeń w gospodarce globalnej stał się praktycznie nieprzewidywalny?

Wszystko to prawda. Postterrorystyczny wzrost niepewności nie podlega dyskusji. Tyle że nie stanowi to żadnego usprawiedliwienia dla głuchego milczenia, jakie naraz zapadło wokół naszych problemów gospodarczych. Nie chciałbym, by zabrzmiało to cynicznie, ale wydaje się, że amerykański koszmar, skutecznie odwracający na dobre dwa tygodnie uwagę opinii publicznej od spraw krajowych, pozwolił ustępującemu rządowi łatwiej dopełznąć do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2425

Spis treści

Fotel Tyma

Zamów abonament