Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Film

19 kwietnia 2002 | Dobre, lepsze, najlepsze | AR

Film

Repertuary kin

On, ona i on

Francja, Włochy, reż. Ferzan Ozpetek, wyk. Margherita Buy Stephano Accorsi, Serva Yilmaz, Andrea Renzi

Melodramat obyczajowy z groteskową puentą w stylu kina Almodovara, czyli włoska codzienność oglądana gejowskim okiem przez reżysera Turka. Bogata mieszczanka Antonia (Margherita Buy) odkrywa po śmierci ukochanego męża Massima, który ginie w wypadku samochodowym, dowody jego małżeńskiej niewierności. Trop zdrady prowadzi do tajemniczej Michelle. Antonia chce poznać kochankę męża... I w robotniczej dzielnicy odnajduje całe gejowskie gniazdko. Kobieca ciekawość wdowy spotyka się początkowo z jawną niechęcią Michelle (Stephano Accorsi) - partnera Massima. Ale programowa, tolerancyjna otwartość transseksualnej "rodzinki" ludziom różnych sfer i orientacji pomaga przełamać wzajemne opory.

Kultura, Silver Screen, Ster Century Mokotów

Kadry z historią w tle

Kinie LAB (CSW Zamek Ujazdowski), do 21.04, tel. 629 76 83

Filmy fabularne, dokumenty, a także reportaże telewizyjne składają się na prezentację "Kadry z historią w tle", przygotowaną w 55. rocznicę akcji "Wisła" przez Związek Ukraińców w Polsce, Filmotekę Narodową, TVP i kilka innych instytucji. Została ona pomyślana jako próba szczerej rozmowy o gorzkiej przeszłości Polski i Ukrainy oraz dzisiejszej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2599

Spis treści

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament