Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekan i pagaj

19 kwietnia 2002 | Magazyn | GŁ
źródło: Nieznane

Seks

Czekan i pagaj

Trudno sobie wyobrazić większą rozkosz od sytuacji, gdy wisi się w ścianie GRZEGORZ ŁYŚ

Ilustrowała Marianna Sztyma

Za główne motywy uprawiania seksu uważa się tradycyjnie prokreację lub hedonizm. W nowoczesnej seksuologii toruje sobie jednak drogę pogląd, że najważniejsza jest więziotwórcza rola życia seksualnego. Niekiedy do budowania więzi między ludźmi służy krótkie wiosło żeglarskie, czyli pagaj.

Przypadek taki omówił znany seksuolog dr Marek Marcyniak podczas kolejnego zebrania poświęconego wzmacnianiu słabnącego libido Polaków, jakie organizuje w tym trudnym dla naszego kraju okresie koncern "Eli Lilly". Naukowa atmosfera spotkania - odbyło się ono w szacownych murach nowej BUW, konkretnie w restauracji "Biblioteka" - skłoniła dr. Marcyniaka do szerszej humanistycznej refleksji.

- Ludzkie serce, ten samotny myśliwy, wciąż poszukuje, nie ustaje w dążeniu do stworzenia prawidłowego związku partnerskiego. Ta droga prowadzi czasem różnymi meandrami - wyjaśnił i ujawnił szczegóły: - Żona, czekająca na męża w przedpokoju, zdziera z niego ubranie i przywiązuje za ręce do wieszaka. Potem ujmuje w dłoń pagaj.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2599

Spis treści

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament