Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koncerty

19 kwietnia 2002 | Dobre, lepsze, najlepsze | AR

KONCERTY

Urszula Dudziak

Hybrydy, 24.04., tel. 822 30 03

Urszula Dudziak zadebiutowała na początku lat 60. u boku Krzysztofa Komedy właśnie w Hybrydach. W 1964 r. nawiązała współpracę z saksofonistą i skrzypkiem Michałem Urbaniakiem śpiewając w jego zespole Constellation. Przełomem w karierze okazał się album "Newborn Light" nagrany w duecie z pianistą Adamem Makowiczem, który otworzył przed nią studia amerykańskich wytwórni płytowych i tamtejsze sceny. W 1973 r. wyemigrowała z Michałem Urbaniakiem do USA. Ich album "Fusion" otrzymał pięć gwiazdek w magazynie "Down Beat". Urszula śpiewała solo scatem, wykorzystując elektroniczne efekty, współpracowała też z grupą Vocal Summit. Po długiej nieobecności w Polsce wystąpiła razem z Bobby McFerrinem na Jazz Jamboree w 1985 r. Nagrała ok. 50 płyt, a w styczniu ukazał się jej retrospektywny album "And Live Goes On" zawierający najciekawsze nagrania z lat 1972-1998 w tym przeboje "Tico Tico" i "New York Baca". Artystka planuje również nowatorskie nagrania z DJ Vadimem w Londynie dla wytwórni Ninja Tune.

Penderecki... jazz

Teatr Polski, 22.04., tel. 826 79 92

Po ponad 30 latach od pamiętnego spotkania jazzowych awangardzistów (m.in. Don Cherry, Tomasz Stańko, Albert Mangelsdorf) z muzyką Krzysztofa Pendereckiego na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2599

Spis treści

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament