Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Shongololo - afrykańska stonoga

19 kwietnia 2002 | Moje Podróże | AD
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Niecodzienna wyprawa Pociągiem turystycznym po RPA

Shongololo - afrykańska stonoga

W Parku Krugera (2 miliony hektarów i 350 km długości wzdłuż granicy z Mozambikiem) bezpiecznie żyje przeszło 150 gatunków ssaków w tym, jak je tu nazywają "5 wielkich": lew, słoń, leopard, nosorożec i bawół.

(C) FREE

ANNA DUBRAWSKA

RPA zwiedzaliśmy pociągiem turystycznym o nazwie Shongololo, w języku zulu - stonoga. Przez przeszło 2 tygodnie był dla nas hotelem, restauracją, miejscem spotkań towarzyskich i biurem turystycznym, w którym z 24-godzinnym wyprzedzeniem zamawialiśmy interesujące nas wycieczki w interiorze.

Wyruszało się na nie codziennie rano mikrobusami, które na kilku lorach podróżowały razem z nami. Każdy kierowca był jednocześnie przewodnikiem. Pociągiem pokonaliśmy ok. 4 tys. km. Samochodami mniej więcej drugie tyle. Kosztem mniejszego zmęczenia zobaczyliśmy znacznie więcej, niż gdybyśmy korzystali z hoteli i zwykłych środków lokomocji. Za niewiele wyższą cenę.

Z całego świata

- Można się przyzwyczaić. Po dwóch, trzech dniach będziecie spali jak susły - zapewniał pierwszego ranka kierownik pociągu Jerry Garry, który od półtora roku prowadzi ten turystyczny biznes razem z żoną Barbarą. Po pierwszej nocy na trasie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2599

Spis treści

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament