Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kulturalny podbój Wiednia

19 kwietnia 2002 | Kultura | JM

Rozpoczął się Rok Polski w Austrii

Teraz kultura - komentarz

Kulturalny podbój Wiednia

JACEK MARCZYŃSKI

Z WIEDNIA

Niezawodni muzycy z Katowic i dyrygent Antoni Wit to właściwie stała nasza reprezentacja zapraszana na prestiżowe imprezy.

Wczorajszy koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, który odbył się w sali wiedeńskiego Musikverein, tym razem oficjalnie zainaugurował Rok Polski w Austrii.

Tak naprawdę festiwal, który potrwa przez najbliższych dwanaście miesięcy, zaczął się wcześniej. We wtorek w wiedeńskim kinie Metro przy tłumnie wypełnionej sali pokazano nową wersję "Ziemi obiecanej", pierwszy z tytułów przeglądu twórczości Andrzeja Wajdy. Wybrano 24 filmy, z których ponad połowa nigdy nie była w tym kraju pokazywana. Sam Andrzej Wajda spotkał się w środę ze studentami wiedeńskiej Akademii Filmowej, którzy przede wszystkim chcieli się od niego dowiedzieć, dokąd zmierza światowe kino i czy Europa ma jeszcze szansę w rywalizacji z Ameryką. - To nurtuje dziś wszystkich studentów szkół filmowych - twierdzi Andrzej Wajda. I te wątki zdominowały też wczorajszą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2599

Spis treści

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament