Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mało zakładów - pusta kasa

19 kwietnia 2002 | Ekonomia | Np
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Służewiec Totalizator Sportowy dopłaca 15 mln zł i oddaje organizatora gonitw

 • Opinie Mało zakładów - pusta kasa

  MARIUSZ PRZYBYLSKI

  W wakacje zakończy się proces upaństwowienia spółki Służewiec Tory Wyścigów Konnych (STWK). Obecnie spółka należy do Totalizatora Sportowego, który po raz ostatni będzie współfinansował sezon wyścigów. Przeznaczy na ten cel ok. 15 mln zł. Prawdopodobnie po przejęciu STWK przez państwo spółce zabraknie pieniędzy.

  W sobotę na służewieckim hipodromie rozpocznie się tegoroczny sezon wyścigów konnych. Organizatorem gonitw jest spółka STWK. Od 2000 roku należy ona do Totalizatora Sportowego (TS), który za 1 zł przejął ją od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Obecnie trwają prace nad przekazaniem STWK skarbowi państwa. Wiążą się z tym wielkie nadzieje środowiska, które domaga się rozsądnych rozwiązań.

  Totalizator dołoży, państwo przejmie

  Niechęć Totalizatora do STWK wynika m.in. z przepisów, które zmieniały się od 2000 r. Najpierw weszła w życie nowelizacja ustawy o grach losowych, której art. 4 zakazał TS zajmować się końskimi zakładami. TS może jednak prowadzić tego typu działalność do kwietnia 2003 r. na mocy zezwolenia ministra finansów. Resorty skarbu i finansów w

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2599

Spis treści

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament