Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polubić znaczy wybaczyć

19 kwietnia 2002 | Magazyn | MD
źródło: Nieznane

Różnica czasu

Polubić znaczy wybaczyć

Magda Dygat

Od dłuższego już czasu widzę, że Warszawa przestała być miastem lubianym. Dawniej nie lubiły jej inne miasta Polski, teraz źle wyrażają się o niej sami warszawiacy

Ilustracja Andrzej Dudziński

Ja też narzekam i uważam, że jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie przenieść stolicę do innego miasta. Po raz pierwszy zmartwiłam się Warszawą, kiedy pojechałam do Wrocławia. Stał się on jednym z piękniejszych polskich miast, zadbanym i szanowanym przez godnych jego przedstawicieli i mieszkańców. Do tej pory uważano, że Kraków jest najbardziej reprezentacyjnym miastem w Polsce. Nie znam wszystkich większych miast, niewykluczone, że też dorównują albo przewyższają urodą i grzecznością Wrocław i Kraków, wiem natomiast, że Warszawa jest miastem niekochanym i zaniedbanym. Mało kto czuje się dumny z tego, że jest warszawiakiem, a wielu chce przenieść się do innego miasta.

Ilu ludzi zna historię i tradycję stolicy i kto pamięta, kim był Wiech? Czy są poeci młodego pokolenia, którzy chcieliby opisywać ją w piosenkach i wierszach?

Warszawa jest moim miastem i nie mam zamiaru z niej rezygnować, ale obawiam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2599

Spis treści

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament